Potlač

Technológie potlače

Všetky u nás objednané reklamné a darčekové predmety vám potlačíme logom, sloganom alebo iným textom. Potláčame všetkými dostupnými technológiami na trhu.

potlac_tampon

Tampónová tlač

Tampónová tlač je najčastejšie používaná technológia potlače reklamných predmetov. Potláčajú sa ňou najmä menšie predmety z plastu, kovu, papieru, keramiky, skla atď. Svoje uplatnenie si nájde pri potlači pier, ceruziek, zapaľovačov, hrnčekov, kalkulačiek, príveskov, diárov atď. Táto forma potlače sa realizuje prenosom farby pomocou silikónového tampónu z tlačovej matrice na reklamný predmet.

potlac_sietotlac1

Sieťotlač

Sieťotlač alebo tiež serigrafia je vhodná najmä na ploché predmety väčších rozmerov, hlavne textil – tričká, mikiny, polokošele, batohy, tašky, dáždniky, ale aj reklamné predmety z iných materiálov – kalendáre, igelitové a papierové tašky atď. Pri tejto tlačovej technike sa reklamný predmet potláča za pomoci tlačovej šablóny, cez ktorú sa farba pasíruje stierkou. Sieťotlač vyniká výdatnou vrstvou farby potlače, sýtymi odtieňmi, dá sa ňou tlačiť na štruktúrované povrchy.

potlac_transfer

Transferová tlač

Transferová tlač je vhodná hlavne na potlač textilu, v prípade ak ide o viacfarebný zložitejší motív. Grafický motív sa najprv vytlačí sieťotlačou alebo digitálnou tlačou na prenosovú fóliu. Následne pomocou transferového lisu sa motív prenesie na povrch predmetu. Takto sa dajú potlačiť tričká, šiltovky, klobúky, šnúrky (lanyardy), športové dresy, batohy atď.

potlac_laser

Gravírovanie laserom

Gravírovaním laserovým lúčom je možné aplikovať logo na predmety z plastu, kovu, skla, keramiky, kože a dreva. Ide o narušenie povrchu materiálu laserovým lúčom. Najkrajšie gravírovanie laserom ukáže na materiáloch s farebnou povrchovou úpravou. Laser môžeme využiť na vygravírovanie loga na diáre, kožené peňaženky, kovové perá, termosky, butylky, drevené predmety, hrnčeky, zapaľovače, krabičky atď.

potlac_vypal

Výpal do keramiky

Výpal sa používa hlavne na sklo a keramiku. Grafický motív resp. logo sa vytlačí sieťotlačou na prenosový papier. Tento sa umiestni na sklenený alebo keramický predmet. Takto prichystané predmety umiestnime do špeciálnej vypaľovacej pece, kde sa farba vpečie do povrchu vypaľovaného predmetu. Výsledná potlač je veľmi trvácna, výborne odoláva opotrebovaniu, nie je problém jej umývanie v umývačke riadu.

potlac_slepotlac

Slepotlač

Slepotlač nazývaná aj razba je najviac využívaná na označenie kožených predmetov logom. Je to forma potlače, kedy sa musí vyrobiť najprv mosadzná raznica s logom. Takáto raznica je veľmi trvanlivá tlačová matrica, ktorá sa môže využívať takmer neobmedzene dlho, dá sa opakovane použiť pri ďalších zákazkách. Pomocou tlaku a tepla vyrazíme logo z raznice do reklamného predmetu. Najviac sa táto technológia využíva na označovanie aktoviek, peňaženiek, diárov, notesov atď.

potlac_vysivka

Výšivka

Výšivka sa najviac využíva na tričká, polokošele, šiltovky, mikiny, uteráky, osušky, šály, rukavice, čiapky, bundy atď. Odporúčaná gramáž textilu na výšivku je najmenej 150 g/m2. Pred samotným vyšívaním je potrené pre dané logo vytvoriť vyšívací program. Odporúčame, aby logo resp. grafický motív bol dostatočne jednoduchý a dostatočne veľký, aby výšivka bola dobre čitateľná.

potlac_digitalna

Digitálna tlač

Digitálnou tlačou sa dajú potlačiť klasické materiály ako je papier, ale aj samolepky, fólie, ploché plastové povrch a za určitých podmienok aj textil. Prednosťami digitálnej tlače je možnosť plnofarebnej tlače a tlače aj v malých nákladoch či personalizácia predmetov. V prípade reklamných predmetov digitálnu tlač môžeme využiť na potlač líšt kalendárov pomocou samolepiek alebo na textilné povrchy.